Serwo przemienniki Lenze
Silnik podczas pracy wydaje głośne buczenie o wysokim tonie (gwizd), który ustaje natychmiast po wyłączeniu prądu. Niekiedy buczeniu towarzyszą bardzo silne drgania silnika.
Drgania zębów stojana i wirnika na skutek złego doboru stosunku liczb żłobków stojana i wirnika. W chwili pokrywania się osi niektórych zębów stojana i wirnika występuje jednostronne przyciąganie się pomiędzy zębami stojana i wirnika. Dla zilustrowania tego przedstawiono na rysunku 10 chwilowe położenie zębów stojana i wirnika przy 24 zębach w stojanie i 25 zębach w wirniku (zęby o pokrywających się osiach są na rysunku zakreskowane). Przy wirowaniu wirnika siła przyciągająca przesuwa się z bardzo dużą prędkością i powoduje drgania wału wirnika. Siły te przy niedostatecznej sztywności stojana mogą również spowodować jego drgania.
Mechaniczne drgania, zachodzące w środowisku sprężystym jakim jest powietrze, wydają dźwięk. Intensywność dźwięku zależy od stopnia odkształcenia elementów maszyny, od częstotliwości działającej siły magnetomotorycznej, od sprężystych własności materiału i od akustycznych własności maszyny.
Jak wykazało doświadczenie, drgania mogą osiągnąć niebezpieczną wartość przy rezonansie, kiedy częstotliwość drgań wymuszonych części maszyny (na przykład wirnika) odpowiada częstotliwości jego drgań własnych; zjawisku towarzyszy odpowiednio silny szum (buczenie). W takich przypadkach może się okazać, że praca silnika jest niemożliwa z powodu ocierania się wirnika o stojan.
- Aktualizacja - data: 02.10.2015, godz: 10:03
- Ilość wyświetleń: 1150
- ID strony w katalogu: 3332
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Podobne produkty i usługi
regulacja napędów, falownik, falowniki omron, reduktory, lenze, Softstarty, motovario, falowniki, styczniki, silniki, przekładnie
Kategorie
Przemysł i Produkcja » Przemysł maszynowy
Przemysł i Produkcja » Elektromechanika
Zareklamuj stronę www.lenze.falowniki.pl:
Zobacz podobne firmy w tej branży:
-
Potyrała - zasłony wstęgowe
Główna siedziba firmy Potyrała i spółka znajduje się w Stargardzie Szczecińskim. Zachęcamy także do naszej filii w Poznaniu. Nasza propozycja zawiera znaczny wybór taśm modularnych, pasów napędowych, zasłon wstęgowych i kół napędowych. Oferujemy takie elementy jak łożyska, rolki dociskowe i okleiny na bębny. Współpracujemy z wieloma renomowanymi wytwórcami, dzięki czemu możemy sprzedawać każdemu z klientów asortyment najlepszej jakości. Zajmujemy się także całodobowym serwisem dotyczącym nie tylko sprzętu, który posiada gwarancję, ale również takiego, któremu gwarancja się skończyła. Serdecznie zachęcamy do wejścia na witrynę, żeby poznać szczegóły.
07.10.2019 godz.: 13:58 wyśw.: 934 ID str.: 2018 Więcej -
Falowniki ig5a
Przeskok łuku elektrycznego na pierścieniach ślizgowych
Przy rozruchu silnika zdarza się, że przeskakuje łuk elektryczny na pierścieniach ślizgowych. W silnikach o regulowanej prędkości (tzn. o stale przylegających szczotkach) przeskok może nastąpić niekiedy również podczas pracy silnika.
A. Pierścienie ślizgowe i przyrząd szczotkowy są zanieczyszczone olejem, pyłem Miedziano-węglowym i pyłem innego rodzaju. Przy niestarannym obchodzeniu się z maszyną możliwe są również bezpośrednie zwarcia pomiędzy przewodami prądowymi szczotek sąsiednich faz.
Utrzymywać w czystości i w nieuszkodzonym stanie pierścienie ślizgowe i przyrząd- szczotkowy. Przy zanieczyszczeniu olejem należy usunąć przyczyny powodujące przedostawanie się oleju na pierścienie.
B. Otaczające powietrze zawiera dużo wilgoci albo jest nasycone parami kwasów lub zasad.
Przy wysokich napięciach w wirniku należy dodatkowo izolować wszystkie części przewodzące w przyrządzie szczotkowym i trzymadle szczotkowym (należy je owinąć taśmą, pokryć lakierem itp. ), bądź też wymienić silnik na inny, odpowiadający warunkom otaczającego środowiska.
C. Przerwa w połączeniach pomiędzy wirnikiem a opornikiem rozruchowym i w samym wirniku.
Sprawdzić jakość połączeń pomiędzy wirnikiem a opornikiem rozruchowym. W przypadku istnienia przerwy lub złego styku w połączeniach — należy usunąć uszkodzenie.02.10.2015 godz.: 10:05 wyśw.: 1167 ID str.: 3334 Więcej -
Falowniki
Uszczelnienie odlewa się z brązu lub mosiądzu. Wykonuje się je jako rozłączane wzdłuż osi poziomej. Na wale wytacza się rowek do odprowadzania oleju przedostającego się na wał pomiędzy łożyskiem a uszczelnieniem. W ściance łożyska wywierca się otwór, aby olej przedostający się do uszczelnienia, ściekał z powrotem do łożyska. W uszczelnieniu należy wy-frezować rowek o szerokości 20 mim. Tego rodzaju uszczelnienie można ulepszyć żłobiąc w uszczelnieniu labiryntowym rowek, w którym ustawia się dodatkowy pierścień uszczelniający z filcu lub z wysoko gatunkowego wojłoku.
Filcowych uszczelnień nie należy stosować przy dużych prędkościach obrotowych wału; zakres prędkości obrotowej zależy przede wszystkim od jakości obróbki trących się części wału. Należy koniecznie wziąć pod uwagę, że przy obróbce zgrubnej wału, filc bardzo szybko się zużywa, a przy zbyt dużych prędkościach obrotowych może się nawet spalić. Z tego powodu, uszczelnień filcowych, nie należy stosować przy prędkościach obrotowych wału przekraczających 6—7 m/sek, nawet jeżeli wał jest bardzo starannie wypolerowany. Z przyczyn wyżej wymienionych należy także uważać, aby filc nie był zbyt mocno dociśnięty do wału.02.10.2015 godz.: 10:32 wyśw.: 1098 ID str.: 3352 Więcej -
Automatyka budynkowa
Jesteśmy doświadczoną firmą specjalizującą się w pozyskiwaniu najlepszych rozwiązań dotyczących automatyki budynkowej. Posiadamy zespół profesjonalistów, którzy pracują nad wdrażaniem inteligentnych technologii mających na celu zapewnienie pełnej kontroli nad systemami i instalacjami w domu czy zakładzie pracy.
12.09.2017 godz.: 16:06 wyśw.: 1794 ID str.: 4973 Więcej