Softstarty ABB
Nierównomiernie rozkłada się prąd pomiędzy szczotkami.
Sprawdzić nacisk szczotek na komutator i wyregulować go tak, aby wartość jego nie przekroczyła granicy tolerancji. Sprawdzić stan wszystkich styków przyrządu szczotkowego. Po podkręcać wszystkie śruby i sprawdzić stan wszystkich styków metodą pomiaru spadku napięcia.
Komutator (pierścienie ślizgowe) jest zanieczyszczony pyłem szczotkowym lub innym pyłem (metalowym, piaskowym, cementowym).
Należy częściej i staranniej przeprowadzać konserwację komutatora (pierścieni ślizgowych) i szczotek. Osłonić maszynę przed przedostawaniem się do jej wnętrza obcego pyłu.
Należy zwrócić uwagę, że w przypadku prądu stałego ujemne szczotki zużywają się znacznie szybciej niż dodatnie; jest to zjawisko typowe dla maszyn prądu stałego.
- Aktualizacja - data: 02.10.2015, godz: 10:18
- Ilość wyświetleń: 1320
- ID strony w katalogu: 3342
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Podobne produkty i usługi
Softstarty, przekładnie, falownik, regulacja napędów, lenze, falowniki, silniki, motovario, reduktory, falowniki omron, styczniki
Kategorie
Zareklamuj stronę www.softstarty.pl:
Zobacz podobne firmy w tej branży:
-
Falowniki SMD
Poza rozpatrzonymi przyczynami buczenia występuje jeszcze zwykłe buczenie („śpiew") silników indukcyjnych, właściwe dla wszystkich urządzeń elektromagnetycznych prądu zmiennego, które można wytłumaczyć zjawiskami magnetostrykcyjnymi. Zjawiska te polegają na tym, że procesom magnesowania ciał ferromagnetycznych towarzyszy zmiana ich objętości. Przy wirowaniu zęby wirników przesuwają się w stosunku do zębów stojana, co powoduje tętnienie pola magnetycznego, a to z kolei wywołuje gwałtowne okresowe zmiany wartości indukcji magnetycznej w zębach stojana i wirnika. Powstałe przy tym okresowe zmiany wymiarów objętościowych zębów są przyczyną buczenia silnika. Bardzo głośne buczenie tego rodzaju występuje przy dużym nasyceniu magnetycznym zębów silników.
Ażeby usunąć tę wadę należy koniecznie wstawić nowy wirnik o innej liczbie żłobków. Jeżeli jednak chodzi nam tylko o zmniejszenie szumu, to w niektórych przypadkach może pomóc obtoczenie wirnika, dzięki któremu można powiększyć szczelinę pomiędzy wirnikiem a stojanem. Przed przystąpieniem do obtoczenia wirnika należy zwrócić się do zakładu wytwórczego. Szum można również osłabić przez elastyczne ustawienie maszyny.
Zakłady budowy maszyn elektrycznych, dążąc do usunięcia lub do zmniejszenia szumu, nie ograniczają się do wyboru odpowiedniej liczby żłobków maszyny, ponieważ istnieją również inne środki zaradcze, a mianowicie: wykonanie uzwojeń w stojanie o poskoku skróconym, skośne ścięcie żłobków, wykonanie zamkniętych żłobków wirnika, usztywnianie konstrukcji kadłuba, powiększanie średnicy wału wirnika, stosowanie łożysk ślizgowych zamiast łożysk tocznych itd.02.10.2015 godz.: 10:04 wyśw.: 1367 ID str.: 3333 Więcej -
Falowniki SK 500E
Spod łożyska ślizgowego o smarowaniu wymuszonym wycieka olej.
A. Zbyt intensywne podawanie oleju; zbyt duże ciśnienie oleju w przewodzie tłoczącym; za mały otwór do spływu oleju, w dolnej części panewki lub w rurce zlewowej łożyska ślizgowego.
Wyregulować dopływ oleju zmniejszając otwór przegrody w króćcu ciśnieniowym w takim stopniu, aby temperatura oleju przy 35—45 °C na wejściu nie podniosła się wyżej niż do 60—70 °C na wylocie; zmniejszyć ciśnienie oleju przed łożyskiem do wartości podanej przez zakład wytwórczy (zwykle nie więcej niż o 0, 25—0, 5 at); powiększyć otwory do spływu oleju w dolnej części panewki i w rurce zlewowej łożyska.
Dopiero po usunięciu wyżej wymienionych usterek można przystąpić do wyszukiwania i usuwania innych przyczyn wyciekania oleju.
B. Niewłaściwie dopasowanie lub zużyte są uszczelnienia labiryntowe.
Dopasować uszczelnienia odpowiednio do wału. Przy wykonywaniu uszczelnień należy uważać, aby nie zgnieść ostrych krawędzi uszczelnień. W przypadku znacznego zużycia uszczelnień zainstalować nowe.
C. Olej przesiąka w miejscu styku pokrywy i stojaka łożyskowego, w miejscu styku górnych i dolnych części uszczelnień labiryntowych lub przez nieszczelności w górnych częściach osłon rowków do spływu oleju.02.10.2015 godz.: 10:30 wyśw.: 1338 ID str.: 3350 Więcej -
Forcontrol.eu
Projektowaniem, wykonywaniem, montażem, wdrażaniem jak i okresową kontrolą układów i urządzeń automatyki przemysłowej zajmuje się firma ForControl z Bogunic w województwie śląskim. Można tutaj zamówić układy sterowania i bezpieczeństwa maszyn, linie produkcyjne, systemy kontrolno-pomiarowe bądź wiele innych specjalistycznych maszyn złożonych z najwyższej jakości komponentów. Firma zatrudnia wykwalifikowanych fachowców, zapewnia atrakcyjne warunki współpracy oraz obsługę na najwyższym poziomie. Aby dowiedzieć się więcej bądź skontaktować, wystarczy odwiedzić stronę internetową.
23.07.2020 godz.: 12:18 wyśw.: 406 ID str.: 9783 Więcej -
Automatyka.elstat.com.pl
Szeroką ofertę produktów z obszaru automatyki przemysłowej posiada Sklep automatyka. elstat. com. pl. W naszym asortymencie znajdą Państwo duży wybór towarów z zakresu elektroniki, elektryki, elementy wyposażenia szaf sterowniczych, niezbędne elementy dla modelarzy oraz do stworzenia zautomatyzowanych robotów. Polecamy też przekładnie, serwomechanizmy, złącza oraz konektory i zasilacze oraz wiele innych. Gwarantujemy produkty najwyższej jakości oraz profesjonalną obsługę i zapraszamy do skorzystania z oferty. Zapraszamy do kontaktu!
22.02.2021 godz.: 20:39 wyśw.: 291 ID str.: 10999 Więcej