Przekładnie ślimakowe
Zbyt duże straty w bandażach spowodowane prądami wirowymi i histerezą. Straty w bandażach zwiększają się na skutek lutowania bandaży na całej szerokości. Taki sposób lutowania zapewnia najlepszy styk pomiędzy znajdującymi się obok siebie drutami. W bandażach silników indukcyjnych, największe straty występują przy rozruchu silnika i przy długotrwałej pracy silnika z dużym poślizgiem (przy małej prędkości obrotowej). W maszynach prądu stałego największe straty występują przy dużych prędkościach obrotowych.
Należy lutować bandaże nie na całej szerokości, lecz na sprzączkach obowiązkowych bandaży (w przypadku maszyn szybkobieżnych). Szerokie bandaże należy podzielić na dwa węższe, z połową zwojów w każdym. Między warstwy wielowarstwowych bandaży (stosowanych w maszynach szybkobieżnych) należy umieścić azbestową przekładkę izolacyjną.
D. Podkładki, utrzymujące odstęp między bandażami, są nieprawidłowo rozmieszczone. Odległość między nimi jest równa podziałce biegunowej r. Przy takim rozstawieniu podkładek między bandażami, powstaje obwód zamknięty a-b-d-c w którym indukuje się zmienna siła elektromotoryczna i płynie prąd zmienny. Analogiczne zjawisko, lecz nie w tak wyraźnej postaci, może występować przy takim samym nieprawidłowym rozstawieniu sprzączek bandaża, jeżeli jest on lutowany tylko przy sprzączkach, a nie na całej długości.
Ustawić podkładki, utrzymujące odstęp między bandażami oraz sprzączki bandaża w odległości równej podwójnej podziałce biegunowej, lecz tylko w tym przypadku, jeżeli nie osłabi to działania bandaża.
- Aktualizacja - data: 02.10.2015, godz: 10:27
- Ilość wyświetleń: 1083
- ID strony w katalogu: 3347
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Podobne produkty i usługi
nmrv, motoreduktory GCM, przekładnie walcowe, przekładnie ślimakowe, przekładnie, motoreduktory, CHM, reduktory, CHC, motovario
Kategorie
Przemysł i Produkcja » Elektromechanika
Przemysł i Produkcja » Przemysł maszynowy
Zareklamuj stronę www.motoreduktory.net:
Zobacz podobne firmy w tej branży:
-
Falowniki FC300
Silnik nie rusza.
Brak prądu w stojanie, powodem czego może być przepalenie się bezpieczników lub wyłączenie samoczynnego wyłącznika na skutek jego uszkodzenia.
Wstawić nowe bezpieczniki; naprawić wyłącznik samoczynny.
Silnik nie rusza; przy obracaniu ręką pracuje impulsami i nienormalnie buczy; w jednej fazie stojana brak prądu.
Przerwa w jednej fazie sieci lub przerwa wewnętrzna w uzwojeniu stojana, przy połączeniu faz w gwiazdę (zjawisko zachodzące w silniku przy wewnętrznej przerwie w uzwojeniu stojana i połączeniu faz w trójkąt.
Jeżeli przerwa w fazie nastąpiła podczas pracy silnika, to silnik może w dalszym ciągu pracować przy tej samej wartości znamionowej momentu obrotowego, a prędkość obrotowa silnika przy tym bardzo maleje, zaś natężenie prądu tak znacznie wzrasta, że bez właściwego zabezpieczenia nadmiarowo-prądowego może się przepalić uzwojenie stojana lub wirnika.02.10.2015 godz.: 09:44 wyśw.: 1314 ID str.: 3322 Więcej -
Przekładnie
Pierścienie ślizgowe maszyn synchronicznych zużywają się nierównomiernie.
Pierścień ujemny bardziej się zużywa niż pierścień dodatni, przy czym powierzchnia robocza ujemnego pierścienia staje się matowa, chropowata, dodatniego zaś wypolerowana. Szczotki, ustawione na ujemnym pierścieniu, również bardziej się zużywają. W przypadku, gdy pierścienie wykonane są z brązu lub z miedzi, nierównomierność zużywania się uwidacznia się jaskrawiej niż w przypadku pierścieni stalowych.
Prąd przenosi cząsteczki metalu z ujemnego pierścienia na szczotką, przy czym zjawisko to wzmaga się przy większych obciążeniach.
Należy usunąć chropowatość pierścienia za pomocą obtoczenia i wyszlifowania pierścienia. Ażeby zapobiec dalszemu nierównomiernemu zużywaniu się pierścieni należy okresowo, na przykład dwa razy do roku, zmieniać biegunowość pierścieni ślizgowych.02.10.2015 godz.: 10:16 wyśw.: 1307 ID str.: 3340 Więcej -
Motoreduktor
Izolacja zużywa się w sposób naturalny (starzeje się).
W celu przedłużenia trwałości izolacji należy: przeprowadzać staranną obserwację jej stanu; przeprowadzać okresowe pomiary oporności pomiędzy uzwojeniami niepołączonymi elektrycznie. Ponadto, jeśli zaistnieje konieczność, należy wykonywać drobne naprawy izolacji lub pokryć ją lakierem.
Chorągiewki w komutatorze, skuwki uzwojeń tworników i wirników rozlutowały się. Uszkodzone są również inne luty w uzwojeniach.
A. Lutowanie wykonano bardzo niestarannie.
Przelutować ponownie, sprawdzając jego jakość.
B. Wybrano nieodpowiedni lut — zbyt łatwo topliwy dla danych warunków rozruchu lub pracy maszyny.
Do lutowania chorągiewek w ZSRR zaleca się stosowanie lutów cynowych nOC-30, nOC-40 i IIOC-60 (liczby oznaczają procentową zawartość cyny).
Im większa jest zawartość cyny w lucie, tym lut łatwiej przenika w szczeliny pomiędzy lutowanymi powierzchniami, natomiast jego temperatura topienia obniża się.
Jeżeli okazuje się, że luty skuwek oraz luty w uzwojeniach są niedostatecznie odporne na temperaturę przy trudnych warunkach pracy maszyny, to należy zastąpić lut cynowy lutem fosforowym (9—12% fosforu i 91—88% miedzi).
Do lutowania uzwojeń maszyn dużych mocy, a mianowicie do lutowania zezwojów wirników maszyn synchronicznych, prętów uzwojeń zwartych maszyn indukcyjnych, uzwojeń rozruchowych (tłumiących) maszyn synchronicznych, można stosować również luty srebrne (na przykład stop składający się z 45% srebra, 30% miedzi i 25% cynku, którego temperatura topienia wynosi 720 °C).02.10.2015 godz.: 10:25 wyśw.: 1202 ID str.: 3346 Więcej -
Raionsoftware.pl
Raion Software w Poznaniu to firma informatyczna, która zajmuje się produkcją rozbudowanego i zaawansowanego oprogramowania do monitorowania i zarządzania produkcją. Wśród naszych produktów mieszczą się m. in. systemy rozbudowany Mes, zaawansowany system agregacji procesów istniejących w przedsiębiorstwie, czy innowacyjne narzędzie kontroli procesu produkcyjnego Andon. Dysponujemy duże zaplecze warsztatowe jakie umożliwia na produkcję niestandardowych rozwiązań dla przemysłu. Zapraszamy do kontaktu.
15.04.2021 godz.: 14:09 wyśw.: 239 ID str.: 11367 Więcej