Reduktory CHM
Komutator i pierścienie ślizgowe podlegają zbyt szybkiemu i nierównomiernemu zużyciu.
A. Zastosowano nieodpowiedni (zbyt twardy) gatunek szczotek. Przy normalnej pracy na powierzchni komutatora (pierścieni ślizgowych) tworzy się bardzo cienka warstwa tlenku, która polepsza komutację i zabezpiecza komutator (pierścienie ślizgowe) przed zbyt szybkim zużywaniem się. Zbyt twarde szczotki zdzierają tę warstwę.
Ustawić szczotki zalecane przez zakład wytwórczy. W przypadku braku danych dotyczących gatunku szczotek.
B. Zbyt duży nacisk szczotek na komutator (na pierścienie ślizgowe).
Ustalić nacisk szczotek zgodnie z danymi podanymi przez zakład wytwórczy.
C. Zastosowano szczotki różnych gatunków, a między nimi są także szczotki nieodpowiednich gatunków, iv wyniku czego na powierzchni komutatora (pierścieni ślizgowych) powstają „ścieżki".
Zastosować jednakowe gatunki szczotek dla całej maszyny zgodnie z danymi podanymi przez zakład wytwórczy. Jeżeli jest to trudne do wykonania, to należy przynajmniej w każdym wsporniku ustawia szczotki tego samego gatunku.
D. Powierzchnia komutatora niejednakowo ściera się pod dodatnimi i ujemnymi szczotkami, co sprzyja tworzeniu się na nim ścieżek.
Aby zużycie komutatora było równomierne, należy szczotki tak rozstawić na komutatorze, aby szczotki jednej pary sąsiednich sworzni szczotkowych pracowały na tych samych ścieżkach komutatora, szczotki zaś drugiej pary sworzni — na innych.
- Aktualizacja - data: 02.10.2015, godz: 10:17
- Ilość wyświetleń: 1272
- ID strony w katalogu: 3341
- Link nie działa? / Spam? - Kliknij
Podobne produkty i usługi
motovario, przekładnie walcowe, nmrv, motoreduktory GCM, reduktory, przekładnie ślimakowe, motoreduktory, CHM, przekładnie, CHC
Kategorie
Przemysł i Produkcja » Elektromechanika
Przemysł i Produkcja » Przemysł maszynowy
Zareklamuj stronę www.reduktory.info:
Zobacz podobne firmy w tej branży:
-
Naprawa falownika
Zwarcie pomiędzy przewodami łączącymi wzbudnicę z pierścieniami ślizgowymi lub zwarcie pomiędzy pierścieniami ślizgowymi.
Prąd wzbudzenia wzrasta również przy zwarciu jednego lub kilku zwojów uzwojenia wzbudzającego, prądnica jednak wytwarza przy tym napięcie.
Wyszukać za pomocą lampy kontrolnej lub za pomocą mega-omomierza miejsce zwarcia i usunąć je.
Przy biegu jałowym prądnicy napięcie występuje tylko pomiędzy dwiema fazami
Wzbudzenie działa prawidłowo, w uzwojeniu stojana napięcie występuje jednak tylko pomiędzy dwiema fazami.
Przerwa w jednej fazie uzwojenia stojana, przy połączeniu w gwiazdę lub przerwa w dwóch fazach uzwojenia, przy połączeniu w trójkąt.
Wyszukać i usunąć przerwę. Jeżeli przerwa jest w zewnętrznych połączeniach uzwojenia, to należy naprawić połączenie, jeżeli zaś przerwa jest wewnątrz zezwoju, to należy przewinąć zezwój lub wymienić na nowy.12.07.2019 godz.: 12:41 wyśw.: 1987 ID str.: 3338 Więcej -
Softstarty ABB
Nierównomiernie rozkłada się prąd pomiędzy szczotkami.
Sprawdzić nacisk szczotek na komutator i wyregulować go tak, aby wartość jego nie przekroczyła granicy tolerancji. Sprawdzić stan wszystkich styków przyrządu szczotkowego. Po podkręcać wszystkie śruby i sprawdzić stan wszystkich styków metodą pomiaru spadku napięcia.
Komutator (pierścienie ślizgowe) jest zanieczyszczony pyłem szczotkowym lub innym pyłem (metalowym, piaskowym, cementowym).
Należy częściej i staranniej przeprowadzać konserwację komutatora (pierścieni ślizgowych) i szczotek. Osłonić maszynę przed przedostawaniem się do jej wnętrza obcego pyłu.
Należy zwrócić uwagę, że w przypadku prądu stałego ujemne szczotki zużywają się znacznie szybciej niż dodatnie; jest to zjawisko typowe dla maszyn prądu stałego.02.10.2015 godz.: 10:18 wyśw.: 1260 ID str.: 3342 Więcej -
Przekładnie nmrv
Przegrzane są łożyska ślizgowe.
A. Niedostateczny jest dopływ oleju do łożysk.
W maszynach ze smarowaniem pierścieniowym może to być spowodowane: zakleszczeniem się pierścieni smarujących, zbyt wolnym ich wirowaniem, a niekiedy również całkowitym zatrzymaniem się pierścieni w czasie pracy maszyny ze względu na dobranie zbyt lekkich pierścieni, namagnesowywaniem się stalowych pierścieni, nieprawidłowym (nieokrągłym) kształtem pierścieni, zgęszczeniem oleju, małym poziomem oleju w łożysku.
W maszynach o smarowaniu wymuszonym (olej wtłaczany jest za pomocą pompy olejowej), niedostateczny dopływ oleju do łożysk może być wynikiem zanieczyszczenia przewodu olejowego lub filtru olejowego, uszkodzenia pompy olejowej, zbyt małych otworów przy którymkolwiek połączeniu kołnierzowym lub w przegrodzie przewodu tłoczącego olej, obniżenia się poziomu oleju w zbiorniku ciśnieniowym.
W przypadku smarowania pierścieniowego należy sprawdzić stan pierścieni smarujących. Uszkodzone (pogięte) pierścienie wyprostować lub wymienić na nowe. Lekkie pierścienie wymienić na cięższe, stalowe pierścienie. W przypadku namagnesowania się pierścieni stalowych, wymienić je na mosiężne. Zgęszczony olej wymienić na nowy. Sprawdzić poziom oleju za pomocą wskaźnika poziomu oleju.
W przypadku smarowania wymuszonego sprawdzić przewody olejowe, filtr olejowy i pompę olejową. Sprawdzić wielkość otworów w połączeniach kołnierzowych i w przegrodzie przewodu olejowego i jeżeli jest to konieczne powiększyć je do właściwych wymiarów.02.10.2015 godz.: 10:28 wyśw.: 1210 ID str.: 3348 Więcej -
CNC Jurczak Sp. z o.o.
Narzędziownia CNC Jurczak Sp. z o. o. jest polską, nowoczesną firmą, powstałą w 1998 roku. Głównym przedmiotem jej działalności jest produkcja detali, prototypów, podzespołów oraz wykonywanie przyrządów specjalnych, a także konstrukcji stalowych i linii technologicznych, opartych na opracowanej przez firmę lub kontrahenta dokumentacji technicznej. CNC Jurczak obrabia stal narzędziową oraz stale nierdzewne, kwasoodporne, węglowe, tworzywa sztuczne oraz metale kolorowe. Zapraszamy na stronę sklepu po więcej szczegółów.
28.12.2022 godz.: 20:30 wyśw.: 38 ID str.: 13418 Więcej